3,5 -letnie inżynierskie (7 semestrów)
Studia na kierunku INFORMATYKA już od lat cieszą się największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia inżynierskie w ANS Gniezno. Największym atutem tego kierunku jest szeroki zakres przedmiotów, który pozwala studentom odkryć swoje pasje i preferencje zawodowe.
Z kolei praktyczny charakter studiów najlepiej oddaje podejście Instytutu Nauk Technicznych do procesu kształcenia przyszłych inżynierów, tj.: mniej wykładów – więcej praktyki! Stąd też studenci INFORMATYKI mogą swobodnie realizować swoje pomysły i zainteresowania w takich dziedzinach jak: Przemysł 4.0, aplikacje mobile, sztuczna inteligencja, internet przedmiotów (IoT), inteligentne budynki, systemy światłowodowe, nowoczesne sieci bezprzewodowe itp.
Przedmioty realizowane na specjalności – systemy informatyczne:
Praktyczny profil studiów realizowany na kierunku INFORMATYKA od zawsze był kluczowym atutem naszej uczelni, a dzięki pozyskanym grantom i inwestycjom w zaawansowane technologie, nasi studenci mogą kształtować swoje kompetencje zawodowe w specjalistycznych laboratoriach, w tym m.in.:
Dodatkowo swoje innowacyjne pomysły i pasje, studenci informatyki mogą rozwijać w Naukowym Kole „CodeFly”. Praca w kole idealnie wpisuje się w uczelnianą zasadę: „jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia”, a jego przedsięwzięcia skupiają się na szeroko rozumianym “internecie przedmiotów”, “przemyśle 4.0” oraz systemach “inteligentnych budynków”.
Absolwenci studiów inżynierskich mogą kontynuować naukę, podejmując dalsze studia II stopnia (magisterskie) w uczelniach technicznych, studia podyplomowe oraz kursy doskonalenia zawodowego.
* Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie podpisała porozumienie z Politechniką Poznańską, na mocy którego absolwenci ANS w Gnieźnie mogą kontynuować kształcenie na studiach II i III stopnia.
Rozwój technologii mobilnych, sztucznej inteligencji, procesów cyfryzacji, automatyzacji i robotyzacji, sprawiają że zapotrzebowanie na specjalistów IT gwałtownie wzrasta nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie.
Stąd też absolwenci INFORMATYKI mogą pracować m.in. jako:
W ramach m. in. Programu Erasmus+ oraz aktywnie funkcjonującej mobilności akademickiej, studenci INFORMATYKI mogą studiować i odbywać praktyki w takich państwach jak:
Technologie informatyczne XXI wieku i kierunki ich rozwoju – przedstawił dr inż. Mariusz Nowak, wykładowca Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie.
Czym jest PRZEMYSŁ 4.0 i INTERNET RZECZY?
Jak obie te dziedziny zmieniają naszą rzeczywistość i jak wkrótce zmienią oblicze INFORMATYKI – o tym opowiadał nasz wykładowca mgr inż. Mateusz Leszek