KONFERENCJA „NOWE TRENDY W PIELĘGNIARSTWIE”
W dniu 04.06.2024r. studenci Koła Naukowego Pielęgniarstwa wzięli udział w konferencji „NOWE TRENDY W PIELĘGNIARSTWIE”, która odbyła się na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
Podczas konferencji odbyła się również sesja studencka umożliwiająca wymianę doświadczeń z zakresu m in. Edukacji zdrowotnej pacjentów.
Studenci naszej uczelni a konkretnie członkowie Koła Naukowego Kierunku Pielęgniarstwo czynnie uczestniczyli w tym wydarzeniu – przedstawili swoją pracę poglądową, która została wpisana do Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych.
Przedstawicielka Studenckiego Koła Naukowego Pani Anita Czyż przedstawiła artykuł pt.” Zespół Sotosa” nad którym pracowali członkowie naszego Koła Naukowego ( Anita Czyż, Natalia Bacik, Patrycja Jóźwiak, Natalia Kurczewska, Wiktoria Wieliczko, Magdalena Winkiel, Dagmara Dąbrowska). Studenci pracowali pod kierunkiem prof.dr hab.n.med. Alicji Krzyżaniak.
Zespół Sotosa to bardzo rzadki genetycznie uwarunkowany zespół wad wrodzonych, określany również gigantyzmem mózgowym.
Studenci uważają, że poprzez przedstawienie artykułu i podzielenie się trudnościami z jakimi borykają się rodzice chorych dzieci przyczynili się choć w niewielkim stopniu do podniesienia świadomości społeczeństwa na temat tego schorzenia.
Studenci wrócili z konferencji zadowoleni, podbudowani pozyskaniem wiedzy w istotnych dla zawodu obszarach. Podkreślają również pozytywne relacje studenckiej społeczności.
03-03-2024 Studenci Koła Naukowego Pielęgniarstwo wraz z opiekunem Panią mgr Jadwigą Surdyk zwiedzili wystawę Body Worlds w Gdańsku. Niezapomniane chwile…
26.01.2024 – Wyjątkowe wydarzenie charytatywne. Studenckie Koło Naukowe Fizjoterapia i Pielęgniarstwo pomaga rodzinie z Wrześni, która niedawno doświadczyła tragicznej utraty swojego domu w pożarze , organizując zbiórkę pieniężną na terenie uczelni.
https://zrzutka.pl/su4zbv?fbclid=IwAR043kCKpa0el9NsyPv5X9h4pAxo43Up–cvEmjPy8icz610trmhdjskVqc
💖Cały dochód z imprezy został przekazany na rzecz poszkodowanym, aby pomóc im w odbudowie życia po stracie domu. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy!
15.01.2024 – „new look” studentów Koła Naukowego Pielęgniarstwa.
Dnia 19.12.2023r. zorganizowali wizytę Mikołajkową w Oddziale Pediatrycznym we Wrześni. Było to niesamowite i pozytywne przeżycie dla studentów a w szczególności dla małych pacjentów.
Dnia 15.12.2023r. otrzymaliśmy zaproszenie dotyczące udziału w przedsięwzięciu “ Mój start w przyszłość”. na które zaprosił nas Zespół Szkół w Mogilnie. Nasz kierunek promowało troje studentów: Anita Czyż, Dobrosława Nitka, Szymon Szejna.
Dnia 12.12.2023r. na terenie naszej Uczelni odbyło się spotkanie z tegorocznymi maturzystami gdzie nasz kierunek Pielęgniarstwo promowała studentka SKN Pani Karolina Chełmowska.
Dnia 16.11.2023 odbyło się kolejne zebranie Koła Naukowego na kierunku Pielęgniarstwo gdzie zostali przyjęci nowi członkowie do naszego prężnie działającego Koła Naukowego. Są to studenci pierwszego roku kierunku Pielęgniarstwa. Brawo!! Chętni do pracy i zabawy.
Dołączyło do nas 12 osób !!! Pojawiły się następne pomysły i nowe inicjatywy.
Otrzymaliśmy zaproszenie do wzięcia udziału w grze terenowej STAT_ROOMS i escape roo’ie “ Biblioteczna pułapka”w Wojewódzkim Urzędzie Statystyki”. W wydarzeniu w dniu 10.01.2024r. wezmą udział : Anita Czyż, Dagmara Dąbrowska, Wiktoria Wieliczko. Członkowie koła urządzili “burzę mózgów” i zaproponowali nowe działania.
Dnia 09.10.2023 w czasopiśmie naukowym Polski Rejestr Wrodzonych Wad Rozwojowych ukazała się publikacja pt. „Wada wrodzona : Zespół Sotosa – objawy, przyczyny, diagnostyka, leczenie” nad którym pracowali studenci Koła Naukowego Kierunku Pielęgniarstwo
Autorzy publikacji:
Natalia Bacik, Anita Czyż, Patrycja Jóźwiak, Natalia Kurczewska, Wiktoria Wieliczko, Magdalena Winkel, Dagmara Dąbrowska
Koło Naukowe Instytutu Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo, Akademia Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie
Pod kierunkiem: prof. dr hab. n. med. Alicji Krzyżaniak
Opiekun Koła Naukowego: mgr Jadwiga Surdyk
Członek honorowy Koła Naukowego: prof. ANS Agnieszka Ulatowska
Link do artykułu: http://www.rejestrwad.pl/dla-rodzicow/zespol-sotosa
Dnia 15.06.2023r. studenci Koła Naukowego INoZ na kierunkach Pielęniarstwa i Fizjoterapii zorganizowali zajęcia dla dzieci w Przedszkolu nr 2 „ŻRÓDEŁKO”.
Tematem zajęć była edukacja przedszkolaków w zakresie zdrowego stylu życia.
Dnia 22 maja 2023 w kampusie ANS Gniezno członkowie studenckich kół naukowych kierunku fizjoterapia i pielęgniarstwo brali udział w interdyscyplinarnym warsztacie pt. ”Jak bezpiecznie wspierać rozwój dziecka poprzez noszenie w chuście?”
Celem wydarzenia było upraktycznienie wiedzy o zdrowym i prawidłowym noszeniu dzieci w chustach. To niezwykłe spotkanie stało się doskonałą okazją do propagowania narzędzia, służącego do budowania bliskości, poczucia bezpieczeństwa oraz wspierania neurorozwojowego oraz emocjonalnego dziecka przez rodziców.
Warsztaty cieszące się dużym zainteresowaniem wśród studentów były prowadzone przez Panią Justynę Chmiel – międzynarodową doradczynię chustonoszenia.
W dniu 06.12.2022 z okazji” Mikołajek członkowie Koła Naukowego odwiedzili chore dzieci w Oddziale Pediatrycznym Szpitala Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie.
W dniu 3.11.2022 r. odbyło się spotkanie członków Koła Naukowego Instytutu Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo, które poświęcone było zaplanowaniu działań związanych ze zbieraniem materiałów do przygotowywanego przez Koło Naukowe artykułu nt. Zespołu Sotosa – wady genetycznej u dzieci.
Zespół Sotosa to bardzo rzadko występująca oraz mało znana jednostka chorobowa, dlatego też KNINoZ postanowiło zająć się poszerzeniem wiedzy społeczeństwa na ten temat. Opiekunem merytorycznym studentów została Pani dr hab. A. Krzyżaniak, która wspiera ich swoją wiedzą i doświadczeniem z dziedziny pediatrii.
Ponadto Pani dr hab. A. Krzyżaniak, skontaktowała członków Koła Naukowego z autorką „Polskiego Rejestru Wrodzonych Wad Rozwojowych” – Panią Anną Materną-Kiryluk i wskazała ją jako najlepsze źródło informacji nt.: realizowanych badań epidemiologicznych, etiologicznych i planowania opieki medycznej, w tej tematyce.
Ponadto w najbliższym czasie członkowie KNINoZ planują przeprowadzić badania oraz ankiety na temat wypalenia zawodowego u pielęgniarek i pielęgniarzy oraz zająć się zbieraniem informacji na takie tematy jak:
Kolejne spotkanie Koła Naukowego odbędzie się 25 listopada o godz. 14:30. Przypominamy, że opiekunami merytorycznymi Koła Naukowego zostały Pani mgr Jadwiga Surdyk oraz Pani dr Agnieszka Ulatowska.
W dniu 24.05.2022 odbyło się pierwsze walne zebranie ponownie reaktywowanego Studenckiego Koła Naukowego na Kierunku Pielęgniarstwo Akademii Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieżnie. Pierwsze zebranie otworzyła dr Agnieszka Ulatowska. Na opiekuna SKN INoZ na kierunku Pielęgniarstwo jednogłośnie została wybrana mgr Jadwiga Surdyk.
Honorowym członkiem została Pani dr Agnieszka Ulatowska.
Członkami zarządu zostają następujący studenci:
Przewodnicząca – Dagmara Dąbrowska
Zastępcą przewodniczacej – Natalia Kurczewska
Skarbnik – Karolina Chełmowska
Sekretarz – Magdalena Winkiel
Łączna ilość członków SKN wynosi 11 osób.
W tym dniu zostały zaplanowane i omówione następujące działania:
– badania naukowe i tworzenie na ich podstawie artykułów naukowych
– wycieczki naukowe
– konferencje naukowe
– spotkania integracyjne
– projekty naukowe
– promowanie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych
Omówiono program dotyczący Gnieźnieńskiego Pikniku Akademickiego planowanego w dniu 27.05. 2022r. Ustalono również zadania dla poszczególnych ochotników udziału w planowanym wydarzeniu.
Studenci Koła Naukowego Instytutu Nauk o Zdrowiu w PWSZ Gniezno, po raz kolejny odpowiedzieli na apel organizatorów akcji Gniezno dla Medyków i ruszyli pełną parą, z domową produkcją maseczek dla personelu medycznego.
Inicjatywa jest godna polecenia – stąd też gorąco zachęcamy pozostałych studentów i wykładowców PWSZ Gniezno, do przyłączenia się do naszej – wspólnej już akcji. Każda para rąk i wolna maszyna do szycia, jest dzisiaj na wagę złota. Zatem solidarnie z Gniezno dla Medyków – wspierajmy na wszystkie możliwe sposoby, cały personel medyczny i pozostałe służby, które “walczą” na pierwsze linii frontu z koronawirusem.
Z całego serca dziękujemy Stowarzyszeniu Razem z Gniezna, za pomoc w zdobyciu potrzebnych do produkcji maseczek materiałów. I jeszcze apel – jeśli ktoś dysponuje jeszcze wolnymi materiałami i gumkami – które możemy wykorzystać do szycia maseczek – prosimy o PILNY kontakt z Kołem Naukowym Instytutu Nauk o Zdrowiu
Na ten trudny czas, życzymy wszystkim duuuużo zdrowia!
Jest nam niezwykle miło poinformować, że studenci Koła Naukowego Instytutu Nauk o Zdrowiu w PWSZ Gniezno, odpowiedzieli na apel jednej z gnieźnieńskich grup społecznych i przyłączyli się do akcji #gnieznodlamedyków
Grupa #gnieznodlamedyków zrzesza wolontariuszy, którzy w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, wspierają wszystkie służby medyczne w naszym regionie. Na chwilę obecną w całym kraju brakuje środków ochrony osobistej dla pracowników szpitali, pogotowia ratunkowego i pozostałych służb. Brakuje również napojów i ciepłych posiłków dla pracowników medycznych, którzy ze względu na braki kadrowe i zwiększoną ilość pacjentów, pracują niemal bez przerwy.
W odpowiedzi na apel, studenci pielęgniarstwa w PWSZ Gniezno, błyskawicznie zorganizowali zbiórkę artykułów higienicznych, spożywczych oraz środków chemicznych i na początku tego tygodnia przekazali w/w artykuły organizatorom akcji. Warto wspomnieć, że jedną ze współorganizatorów akcji #gnieznodlamedyków jest Oliwia Manthey, notabene absolwentka pielęgniarstwa w PWSZ Gniezno.
‼️ Przypominamy ‼️- akcja nadal trwa – jeśli ktoś chce przyłączyć się do akcji, szczegółowe informacje znajdzie na facebooku – #gnieznodlamedyków
W tym trudnym czasie każda pomoc jest potrzebna. PWSZ Gniezno zawsze było, jest i będzie, blisko osób potrzebujących, więc DO BOJU‼️ ✊✊✊
3 marca br., odbyła się konferencja, pt.: „Symulacja medyczna w edukacji pielęgniarek i położnych. Metoda, narzędzia, kadra, od czego zacząć?”, którą PWSZ Gniezno złorganizowało z firmą SIMEDU. Celem konferencji było poszerzenie wiedzy dotyczącej symulacji medycznej w zakresie zarządzania i organizacji pracy w centrach symulacji medycznej dla pielęgniarstwa i położnictwa.
Ogromnie cieszy nas fakt, że studenci Koła Naukowego Instytutu Nauk o Zdrowiu, aktywnie włączyli się do przygotowania w/w konferencji oraz wzięli czynny udział w warsztatach z zakresu symulacji medycznych.
Studenckie Koło Naukowe Instytutu Nauk o Zdrowiu oraz Samorząd Studencki PWSZ Gniezno, serdecznie zapraszają wszystkich STUDENTÓW, WYKŁADOWCÓW oraz PRACOWNIKÓW naszej uczelni, na WIELKĄ LICYTACJĘ w ramach wsparcia WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY , która odbędzie się 8 stycznia 2020 roku, w kampusie akademickim PWSZ Gniezno, w godz. 12.30 – 13.15, w bud. nr 5, w sali 112
UWAGA‼️ Będziemy licytować:
👉 bon na drenaż pneumatyczny
👉 bon na masaż leczniczy
👉 bon na zabieg fizykalny
👉 bon na sernik mango od CUD CAFE
👉 bon na wykonanie stylizacji paznokci w salonie „COŚ PIĘKNEGO”
👉 dwie wejściówki do JUMP NOW
👉 dwa bilety na lodowisko „PIRUET” Gniezno
👉 wejściówkę do klubu fitness EUFORIA
👉 mini sesja zdjęciowa – fotograf Tomasz Kostrzyński
👉 ręcznie malowany obraz
👉 kawa z Rektorem
👉 gadżety firmowe
👉 podręczniki akademickie
👉 badanie jakości wody
I to nie koniec – lista bonusów sukcesywnie się powiększa
Z całego serca zapraszamy i życzymy wspaniałej zabawy! Wiadomość z ostatniej chwili …
Dodatkowo nasi studenci wezmą udział w biegu sztafetowym wspierającym Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy „PIERWSZA STOLICA DO STOLICY”. Bieg sztafetowy odbędzie się w dniach 10-12.01.2020 r. podczas 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Główna trasa biegu przebiegać będzie z Gniezna do Warszawy, stąd nazwa biegu. Dystans, który muszą pokonać nasi biegacze to odcinek ok. 350 km. Bieg będzie odbywał się przez ok. 48h nieustannie, z wymianą biegaczy na poszczególnych odcinkach trasy. Pękamy z dumy i trzymamy kciuki za ekipę z PWSZ Gniezno 💪💪💪
Miło Nam ogłosić, że w dniu 10 grudnia 2019 roku, odbyło się pierwsze (po reaktywacji) zebranie członków Studenckiego Koła Naukowego Instytutu Nauk o Zdrowiu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie.
I od razu ruszyliśmy z kopyta…
✅ 23 grudnia r. nasze „Mikołajki” odwiedziły z prezentami małych pacjentów z Oddziału Onkologiczno – Hematologicznego w Poznaniu
✅ a już 8 stycznia br. zapraszamy na wykład Pana dr Macieja Skrzypka pt. „Żywienie poprzez sztuczny dostęp do przewodu pokarmowego – omówienie metod”
✅ oraz na WIELKĄ LICYTACJĘ nagród w ramach wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbędzie się również 8 stycznia (w środę) w godz. 12:00 – 13:30, w bud, nr 5, w sali 112
Osoby zainteresowane członkostwem w Kole Naukowym prosimy o wypełnienie „Deklaracji Członkostwa” i dostarczenie jej do opiekuna Koła.I tym samym zachęcamy wszystkich studentów pielęgniarstwa oraz fizjoterapii do przyłączenia się i rozwijania nowych zainteresowań!
dr Katarzyna Plagens – Rotman (opiekun Koła)
Marta Kęsik – Przewodnicząca Koła