USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

E-book “Erasmus: A Complete Guide” już dostępny

Data publikacji: 29 stycznia 2024

Z radością informujemy o wydaniu przez Erasmus Student Network e-booka “Erasmus: A Complete Guide“. Mamy nadzieję, że ta wszechstronna publikacja posłuży jako cenny towarzysz dla studentów rozpoczynających podróż w ramach programu Erasmus+, a jej wydanie stanowi dowód na trwały duch międzynarodowej edukacji i wymiany kulturalnej. 

Dla wielu studiowanie za granicą w ramach programu Erasmus+ to przygoda życia. To nie tylko podróż akademicka; to przeżycie transformujące, które dotyka każdego aspektu życia. “Erasmus: A Complete Guide” jest pomocną dłonią na każdym etapie tej niezwykłej podróży dla swojego czytelnika. Przewodnik zagłębia się w szczegóły wymiany Erasmus+, oferując porady dotyczące uznawania punktów ECTS, ważnych dokumentów, ubezpieczeń i nie tylko. Praktyczne wskazówki mają na celu lepsze przygotowanie do administracyjnych i logistycznych aspektów podróży studenta. E-book podkreśla, w jaki sposób ESN, szczególnie poprzez Program Buddy/Mentor, może uczynić przejście do nowej kultury łagodniejszym i pomóc w nawiązaniu cennych przyjaźni.

Przewodnik oferuje porady dotyczące zawierania nowych znajomości, zwiedzania kraju goszczącego, nauki języka, zagłębiania się w kulturę, typowych aktywności, utrzymywania relacji podczas i po wymianie, wykorzystywania zdobytych umiejętności podczas pobytu za granicą i przekształcania ich w przyszłe możliwości zawodowe, oraz wiele więcej, dając praktyczne porady we wszystkich aspektach poprzez zabawne i interaktywne ilustracje.

Raport dostępny jest tutaj: https://shorturl.at/kRSW5

Zapraszamy do zapoznania się z raportem i wierzymy, że zawarte w nim treści i proponowane rekomendacje będą dla Państwa interesujące. 

Więcej informacji o inicjatywie można znaleźć na stronie internetowej: https://esn.org/news/erasmus-guide