USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Erasmus Day w ANS Gniezno

Data publikacji: 23 października 2023

Dnia 20 października 2023 r. w murach naszej Uczelni odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu Erasmus+. W spotkaniu uczestniczyli studenci wszystkich kierunków studiów – medycznych, technicznych i o bezpieczeństwie. 

 
Na początku studencki wzięli udział w konkursie związanym z wiedzą na temat Erasmusa a laureaci zostali nagrodzeni gadżetami Uczelni. Następnie koordynator Programu – mgr Aleksandra Jankowiak-Bernaciak przedstawiła partnerów ANS Gniezno w Programie, zaprezentowała zasady rekrutacji oraz możliwości dofinansowania. 

 
Ostatnim i jednocześnie najważniejszym elementem eventu były prezentacje Ambasadorów Programu. Studentki III roku Pielęgniarstwa, Anna Zbierańska i Klara Krzemińska opowiedziały o urokach praktyk szpitalnych w przepięknej Coimbrze w Portugalii, Aleksandra Zgoła, studentka III roku Fizjoterapii, podzieliła się wrażeniami z pobytu w upalnej Walencji natomiast Wolodymyr Sydorchuk zachęcał do wyjazdu do litewskiej miejscowości Utena, gdzie odbywał praktyki z zakresu Transportu i Logistyki. 


Studenci zaprezentowali zdjęcia z mobilności i odpowiedzieli na liczne pytania dotyczące Erasmusa „od kuchni”. Uczestnicy dowiedzieli się między innymi jaki poziom językowy umożliwia swobodną komunikację na wyjeździe, czy stypendium wystarcza na zwiedzanie i inne atrakcje oraz jakie specjały lokalnej kuchni zaskoczyły uczestników mobilności najbardziej. 


Podczas spotkania studenci mieli okazję przetestować swoją wiedzę z zakresu geografii i kultury grając w gry planszowe, a także skosztować charakterystycznych produktów krajów partnerskich, między innymi ukraińskiego kwasu i cukierków, precli niemieckich czy słodkości naszych południowych partnerów. Ambasadorom serdecznie dziękujemy za inspirujące i barwne prezentacje, a studentom za tak liczne przybycie! Przypominamy – rekrutacja trwa! Zgłoszenia przyjmujemy do 31.10.2023r. 


erasmus@ans-gniezno.edu.pl

Erasmus+. Changing lives, opening minds.