USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Interrail Global Pass for Erasmus+ participants!

Data publikacji: 22 kwietnia 2024

Interrail Global Pass for Erasmus+ participants!

Budując na sukcesie projektu Green Erasmus oraz w nawiązaniu do wstępnych rezultatów 15. edycji ESNsurvey, Erasmus Student Network nawiązało współpracę z firmą Eurail, której to wynik z duża dumą dziś prezentujemy – Interrail Global Pass for Erasmus+ participants.  Według wstępnego raportu z 15. edycji ESNsurvey, aż 73% uczestników programu Erasmus+ dociera do swojej destynacji za pomocą samolotu. W odpowiedzi na to powstał karnet Interrail Global Pass for Erasmus+ participants, proponujący bardziej ekologiczną alternatywę dla studentów i pracowników uczelni wyruszających na mobilność. 

Uczestnicy mogą wykorzystać go do dotarcia do swojego kraju docelowego oraz powrotu do domu po zakończeniu mobilności pociągiem, zmniejszając swój ślad węglowy oraz odkrywając najważniejsze atrakcje turystyczne Europy po drodze. Po skonsultowaniu się z uczelnią wysyłającą, uczestnicy mogą zakupić karnet w wersji na 4 dni w ciągu 6 miesięcy lub 6 dni w ciągu 6 miesięcy. Karnety te są dostępne zarówno w kategorii młodzieżowej, jak i dla dorosłych.

Inicjatywa ta nawiązuje do wprowadzonego przez Komisję Europejską w Erasmus+ Programme Guide na rok 2024 wsparcia dla zrównoważonych podróży (Green Travel Support), które ma na celu pokrycie kosztów podróży uczestników do i z ich destynacji korzystając z ekologicznych środków transportu. W oparciu o to, uczestnicy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe i pokryć koszty karnetu, co czyni tę inicjatywę bardzo korzystną szczególnie dla osób z ograniczonymi środkami finansowymi.

Inicjatywa opisana jest tutaj: https://shorturl.at/kRSW5

Więcej informacji na stronie internetowej: https://esn.org/news/eurail-and-esn-launch-erasmus-interrail-global-pass