USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Pozdrowienia z Coimbry

Data publikacji: 19 lipca 2023

Wszystko co dobre szybko się kończy J Studentki kierunku Pielęgniarstwo ANS Gniezno, Anna Zbierańska i Clara Krzemińska, powoli kończą swoją przygodę z Erasmusem. Przez ostaniem dwa miesiące realizowały praktyki szpitalne w Nursing School of Coimbra w Portugalii, w wolnym czasie poznając urokliwe zakątki kraju, jego język i kulturę: 

„Przesyłamy pozdrowienia z Coimbry, w której powoli kończymy nasza przygodę związana z projektem Erasmus+. Chcąc podzielić się wrażeniami – możemy zapewnić, że było to niesamowite przeżycie, pełne mnóstwa wrażeń i emocji. Praktyki w szpitalu poszerzyły naszą perspektywę przyszłej pracy i wyposażyły nas w nowe doświadczenia. Miałyśmy okazję nauczyć się praktyki pielęgniarskiej z dziedziny zarówno kardiologicznej, jak i chirurgicznej. Jednym z momentów, które najbardziej zapadły nam w pamięć, była nasza obecność na sali operacyjnej oraz obserwacja zabiegu. Mimo początkowych obaw o trudności w kontakcie z pacjentami, radziłyśmy sobie bardzo dobrze. Pacjenci licznie obdarowywali nas miłymi słowami wyrażającymi wdzięczność. Szybka adaptacja na oddziale pomogła zawrzeć nam bliskie znajomości wśród zespołu pielęgniarskiego, który również cieszył się naszą obecnością. 

Śmiało możemy stwierdzić, że ten czas pomógł nam się rozwinąć w wielu aspektach życiowych i z pewnością będziemy wykorzystać w przyszłości wiedzę tutaj nabytą.  

Dziękujemy za zaufanie i możliwość wzięcia udziału w tym projekcie.”