USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Praktyki studenckie w Sevilli

Data publikacji: 16 sierpnia 2023

Studentka II roku Fizjoterapii, Aleksandra Zgoła realizuje praktyki zawodowe w przepięknej Sevilli w Hiszpanii w ramach Programu Erasmus+. Cudowne otoczenie, potężna dawka wiedzy oraz bogactwo kultury zachwyciły Panią Olę, która tak opisuje swoje dotychczasowe wrażenia:

 

„Dzięki programowi Erasmus+ tegoroczne letnie praktyki zawodowe zdecydowałam się odbyć w Hiszpanii, dokładnie w Sevilli. Bardzo szybko przekonałam się, że to była doskonała decyzja! Już podczas pierwszego dnia praktyk mnóstwo się nauczyłam, a kolejne tygodnie były (i nadal są) coraz bardziej intensywne. W klinice jestem od poniedziałku do piątku, co daje mi możliwość poznania wielu pacjentów i uczenia się od wszystkich fizjoterapeutów tutaj pracujących. Początkowo nieco obawiałam się utrudnień związanych z barierą językową, ale wszyscy wokół mnie byli bardzo pomocni i na ten moment nie mam już problemu z komunikacją i indywidualną pracą z pacjentem. Dni wolne i weekendy staram się spędzać na plaży, zwiedzać, oraz korzystać z letniej oferty kulturalnej miasta i uczestniczyć w koncertach czy seansach filmowych. Dzięki temu nie tylko poznaję metody pracy fizjoterapeutów w Hiszpanii, ale również mam okazję lepiej poznać kulturę, język, kuchnię i zwyczaje tego słonecznego kraju! Na brak pogody nie narzekam, upały mamy tutaj codziennie, więc kto wie, może nawet zatęsknię za pochmurnymi dniami w Polsce… 
Praktyki zawodowe za granicą to jedna z lepszych przygód, jakie można sobie zafundować podczas studiowania i na pewno poleciłabym to rozwiązanie każdemu!”