USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Praktyki studenckie w Utena

Data publikacji: 16 sierpnia 2023

W pierwszej połowie lipca swoją przygodę z Erasmusem rozpoczął student I roku Transportu i Logistyki ANS Gniezno. Pan Wolodymyr Sydorchuk udał się do uczelni partnerskiej na Litwie – Utena University of Applied Sciences. Jak dotąd nasz student jest bardzo zadowolony z mobilności i tak opisuje swoje wrażenia na półmetku wyjazdu 🙂:

„Na początku chciałbym opowiedzieć o fantastycznym kraju Litwie i jego wspaniałych mieszkańcach. Podczas mojej podróży udało mi się odwiedzić stolicę Litwy. Wilno to niezrównane miejsce w którym mieszkają wspaniali ludzie. Udało  mi się też skosztować narodowej potrawy Šaltibarščiai (Barszcz Zimny).

Mieszkam w równie pięknym mieście Utena – pomimo niewielkiej liczby mieszkańców, jest tu wiele miejsc, w których lubię miło spędzać czas.

Dotychczas podczas praktyk poznałem wielu ciekawych i ekscytujących ludzi w firmie Hermes. Opiekunowie moich praktyk są bardzo życzliwi i profesjonalni w swojej dziedzinie. W ciągu prawie miesięca praktyk udało mi się poznać podstawowe zasady logistyki, rozwinąłem  swoje umiejętności komunikacyjne w życiu codziennym i w rozmowach biznesowych, zwiększyłem wydajność pracy w Excelu, a co najważniejsze – świetnie  spędzam czas w dobrym towarzystwie.

I na koniec mogę z całą pewnością powiedzieć, że Erasmus to Program który otwiera umysły.”