USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Praktyki studenckie w Utenie 

Data publikacji: 10 lipca 2023

Student III roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji, Pan Grzegorz Juszak uczestniczył w praktykach studenckich dofinansowanych ze środków Programu Erasmus+. Praktyki zorganizowała uczelnia partnerską ANS Gniezno – Utena University of Applied Sciences . Jak nasz student wspomina swoją przygodę z Erasmusem? Wygląda na to, że na nudę nie mógł narzekać 🙂: 

„W trakcie mojego pobytu na Litwie, pracowałem w browarze – Utenos Alus, w dziale zarządzania.   

Dostałem własne biuro, codziennie uczestniczyłem w porannych spotkaniach, a zadania, które mi zlecano były bardzo zróżnicowane. Przeprowadzałem eksperymenty, na podstawie których musiałem następnie sporządzić raporty, wyciągnąć wnioski. Brałem udział w przygotowywaniu arkuszy kalkulacyjnych w Excelu oraz tworzeniu szablonu OPL (One Point Lesson). Inne z zdań, polegało natomiast na zapoznaniu się z dokumentacją, obliczeniu jaką pompę należy zamówić. Są to tylko niektóre z zadań, jakie mi powierzono.  

Podczas mojego stażu nauczyłem się wiele o funkcjonowaniu firmy i kluczowych procesach, które za to odpowiadają.   

W trakcie wyjazdu uczestniczyłem także w zorganizowanej wycieczce w Wilnie i częstszych – prywatnych. Ze względu na charakter mojego wyjazdu, większość czasu spędzałem w pracy, lecz nigdy nie odmówiono mi dnia wolnego, kiedy tego potrzebowałem. Tak na przykład udało mi się uczestniczyć w evencie The COINS (International Conference of Life Sciences) w trakcie tygodnia.   Ostatnie 3 miesiące były dla mnie czasem wyjątkowym, intensywnym i niezwykle ważnym personalnie. Z przyjemnością pojadę na kolejnego Erasmusa. Jeśli zastanawiasz się, czy warto – warto.”