USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Relacja z wyjazdu STT wykładowcy ANS Gniezno

Data publikacji: 14 czerwca 2023

Wymiana doświadczeń, wzrost kompetencji zawodowych, niezwykła przygoda – to kwintesencja Programu Erasmus+. W dniach 15-19 maja br. wykładowca ANS Gniezno, dr inż. Magdalena Ziętek-Koczan uczestniczyła w staff weekorganizowanym przez uczelnię partnerską z Portugalii, Instituto Politecnico de Santarem i tak wspomina swoją mobilność: 

“Program Erasmus+ to niesamowite doświadczenie, które pozwala na poznanie nowych kultur, ludzi i miejsc. W maju uczestniczyłam w Międzynarodowym Tygodniu organizowanym przez Instituto Politecnico de Santarém. Temat wydarzenia to „The impact of artificial intelligence on high education”. Podczas mojego pobytu w Portugalii miałam okazję wysłuchać wartościowych wykładów prowadzonych przez specjalistów z omawianego zakresu. Co więcej, poznałam wiele wspaniałych osób oraz odwiedziłam piękne miejsca takie jak Nazaré, Óbidos, Cabo Carvoeiro, Fatima.   

W ramach Programu mieliśmy możliwość uczestniczenia w różnych aktywnościach i wydarzeniach, które pomogły nam lepiej poznać uczelnię i jej otoczenie. Kadra uczelni przyjmującej była niezwykle otwarta i gościnna, dzięki czemu mogliśmy czuć się tam jak u siebie. Natomiast przygotowane „ice-breaking activities” spowodowały, że po kilku wspólnie spędzonych dniach cała (niemalże pięćdziesięcioosobowa) międzynarodowa grupa bardzo się polubiła. 😊  

Podsumowując, czas spędzony w Santarém był wspaniałą przygodą. ”