USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Wyjazd studyjny do NB Polska  sp. z o.o.

Data publikacji: 14 listopada 2023

Studenci ANS z wizytą w wytwórni okien dachowych NB Polska

W dniu 31 października 2023 r. studenci pierwszego i drugiego roku na kierunkach Transport i logistyka oraz Zarządzanie i inżynieria produkcji uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do przedsiębiorstwa NB Polska w Gnieźnie. Zakład przy ul. Słonecznej – będący częścią duńskiego holdingu VKR – jest największym w Polsce producentem drewnianych okien dachowych (znanych pod marką Velux).

            Pobyt na terenie przedsiębiorstwa rozpoczął się od spotkania z dyrektorem produkcyjnym, panem Sławomirem Goździńskim, który przekazał studentom najważniejsze informacje dotyczące holdingu, jego działalności na rynkach europejskich i oczywiście w Polsce. Krótko omówił historię obchodzącego w tym roku 25. rocznicę działalności zakładu w Gnieźnie oraz nakreślił plany jego dalszego rozwoju.

            Następnie rozpoczęło się zwiedzanie zakładu. Studenci mogli prześledzić kolejne etapy działalności produkcyjnej; od przycinania drewnianych elementów i ich lakierowania, po – budzący największe zainteresowanie – montaż okien. Uwagę studentów absorbowały zwłaszcza nowoczesne rozwiązania technologiczne, m.in. zastosowanie na linii produkcyjnej licznych robotów przemysłowych. Kolejnym etapem wizyty w przedsiębiorstwie było zwiedzanie obiektów magazynowych.

            Przygotowany przez przedsiębiorstwo program pobytu studentów na terenie zakładu stanowił niezwykle trafne uzupełnienie procesu dydaktycznego realizowanego na uczelni, na obu wymienionych wyżej kierunkach kształcenia. Studenci uzyskali wiele informacji dotyczących technik wytwarzania i organizacji produkcji, mogli też obserwować jak w praktyce rozwiązuje się występujące w zakładzie problemy logistyczne.