USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Wykładowcy z Humania w ANS Gniezno

Data publikacji: 21 maja 2024

Od poniedziałku 20 maja br. gościmy w naszej uczelni dwóch wykładowców kierunku Informatyka z ukraińskiego Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Pawła Tyczyny w Humaniu. Mobilność potrwa 6 dni i jest możliwa dzięki wieloletniej współpracy naszych uczelni w oparciu o projekt KA-171 programu Erasmus+ – współpraca z krajami niestowarzyszonymi. Naszych gości przywitała z ramienia ANS Gniezno dr Anna Basa, prof. ANS Gniezno; podczas spotkania w kampusie przy ul. Wrzesińskiej zaprezentowała infrastrukturę naszej Uczelni oraz Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Następnie Koordynator Programu Aleksandra Jankowiak-Bernaciak przedstawiła możliwości wymiany studenckiej i pracowniczej oraz podzieliła się z gośćmi dobrymi praktykami w zakresie internacjonalizacji Uczelni. 

Nasi goście – Andrii Hedzyk i Liubov Titova – przeprowadzili ze studentami kierunku Informatyka serię wykładów i warsztatów, podzielili się doświadczeniami życia i kształcenia w objętej wojną Ukrainie a także zapoznali się z infrastrukturą naszej Uczelni. Podczas mobilności był również czas do zwiedzenia gnieźnieńskiej katedry, poszukiwania królików czy skosztowania specjałów polskiej kuchni. Podczas spotkań z Dyrektorem Instytutu Nauk Technicznych dr Łukaszem Józefowskim   omówiono szczegóły dalszej współpracy i wymieniono spostrzeżenia na temat funkcjonowania obydwu uczelni. 

Przyjazd naszych gości był możliwy dzięki dofinansowaniu w ramach programu Erasmus+. Naszym gościom dziękujemy za wspólny czas i wymianę dobrych praktyk i czekamy na kolejne mobilności wykładowców i studentów z Humania!