USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

Zajęcia z Socjoterapii z elementami arteterapii w plenerze

Data publikacji: 07 czerwca 2024

W środę 29.05.2024 studenci I roku Fizjoterapii odbyli zajęcia w ramach przedmiotu „Socjoterapia z elementami arteterapii” w plenerze

Zajęcia poprowadzone w okolicach rynku, katedry gnieźnieńskiej oraz popularnej „Latarni na Weneji” umożliwiły studentom zapoznanie się z wieloma technikami wykonywania fotografii artystycznej oraz jej walorami terapeutycznymi.

Tego dnia odwiedziliśmy również Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie w jego nowym budynku. Dzięki ogromnej życzliwości pracowników MOK-u mieliśmy okazję zapoznać się z pracą i działalnością ośrodka, a także zwiedzić ich nowe sale. Zobaczyliśmy m.in. sale, w których odbywają się zajęcia arteterapeutyczne. Mieliśmy również niepowtarzalną szansę zobaczyć kulisy powstawania nowej wystawy związanej z zakończeniem 70. sezonu sekcji artystycznych.

Warsztaty w tej formie odbyły się już trzeci rok z rzędu pokazując w ten sposób, że fizjoterapia to nie tylko zajęcia w salach wykładowych, a wiedza zdobywana w trakcie studiów jest interdyscyplinarna.