USOS Logo FaceBook Logo Instagram Logo

mgr Lidia Kowalska-Nowak

Asystent
Instytut Nauk o Zdrowiu
email: l.nowak@ans-gniezno.edu.pl

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu na kierunku fizjoterapia w dyscyplinie nauk medycznych, nauk o zdrowiu, nauk o kulturze fizycznej.

Absolwentka Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu studia podyplomowe na kierunku medyczny trener personalny. Ukończyła pedagogiczne studia podyplomowe w Gnieźnieńskiej Szkole Wyższej Milenium w Gnieźnie.

Ukończyła kursy m. in. z ortopedii, ultrasonografii, terapii manualnej, radiologii, aktywizacji, kompleksowej integracji strukturalnej, kreatywności innowacyjnej w dydaktyce akademickiej, sportowej, diagnostyka i terapia dysfunkcji głowy, szyi i stawów skroniowo-żuchwowych, VED concept postępowanie terapeutyczne bazujące na zrozumieniu budowy tkanek ciała człowieka i praw fizyki nim zarządzających.

Certyfikowany terapeuta Kompleksowej Terapii Przeciwobrzękowej ukończony w PTL Chorzów. Zainteresowania rehabilitacją ortopedyczną, profilaktyka urazów w sporcie rozszerzone o zagadnienia związane z medycyną fizykalną, odnową biologiczną i uzdrowiskową- współpraca z kulturystami Mr. Olympia.

Zastosowanie terapii manualnej i medycyny fizykalnej w fizjoterapii stomatologicznej,

Publikacje:

1.Pogorzała Adam M., Kowalska-Nowak Lidia, Wypchło Agata, Śmigielski Jakub, Zestaw ćwiczeń z wykorzystaniem Gymsticka, Rehabilitacja w praktyce, 6/2017, str.21, Elamed Media Group;